Skip to main content

Chytrogród – Patronat medialny

Już 11 czerwca na platformie Zagramw.to rozpocznie się kampania mająca na celu ufundowanie polskiego wydania gry Slyville, czyli Chytrogród. Dziękuję Hexy Studio za zaufanie i niezmiernie mi miło, że mogę objąć patronatem medialnym ten tytuł,

Opis gry od wydawcy:

Średniowieczne miasta zamieszkiwały bardzo różne rodzaje ludzi. Nie tylko pobożni mnisi, skromni uczeni i rzetelni kupcy, ale też jednostki przebiegłe, nieuczciwe i zwyczajnie złośliwe. Witajcie w Chytrogrodzie, gdzie staniecie się przedstawicielami tej drugiej grupy. Jako szefowie Gildii działających w jednym z największych ośrodków handlowych i kulturalnych epoki, wysyłać będziecie swoich popleczników do różnych dzielnic miasta, by zawierali umowy, prowadzili interesy i zapewniali organizacji wpływy oraz bogactwo – nie zawsze w całkowicie legalny sposób, ale w końcu cel uświęca środki. A przecież chcecie się wkupić w łaski Księcia, prawda?  

Chytrogród to gra blefu, oszustwa i negocjacji, w której szemrane interesy to klucz do zwycięstwa. Zostań przywódcą jednej z pięciu Gildii, wysyłaj swoich popleczników do różnych dzielnic miasta, pozyskuj dobra i załatwiaj interesy. Wszystko po to, by zostać najbardziej wpływowym podwładnym księcia Chytrogrodu!

Autorzy: Dominika Gerasimiak, Justyna Leszczyńska, Marek Daniluk, Mateusz Romach
Ilustracje: Przemysław Gul, Tomasz Larek
Liczba graczy: 3-5
Czas rozgrywki: 45-60 min.

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.