Skip to main content

Nowości od Wydawnictwa Lacerta – Informacja prasowa

Wydawnictwo Lacerta postanowiło pochwalić się nowościami :).

Patchwork Doodle

Premiera Patchwork Doodle coraz bliżej – już w marcu. Nowość z serii kołderkowej tym razem w odsłonie bardzo popularnej ostatnio mechaniki roll & write (wykreślanki). Tą edycją Patchworka będziecie mogli się cieszyć w większym gronie niż standardowo (tylko we dwoje) – ograniczać Was będzie jedynie ilość ołówków (lub kredek!) i miejsca przy stole!

W pudełku z grą znajdziecie karty ze skrawkami, arkusze do projektowania Waszych pięknych Patchworków, ołówki, kostkę i pionek do zaznaczania, który aktualnie skrawek ma trafić na kreślarskie deski.

Wypatrujcie niedługo rozpoczynających się przedsprzedaży w Waszych ulubionych sklepach z grami planszowymi!

Fudżi

To kooperacyjna gra Wolfganga Warscha, która pojawi się już niedługo z ? na okładce :).

Podczas gry wcielacie się w podróżników pragnących zwiedzić najsłynniejszy wulkan w Japonii, Górę Fudżi. Tuż przed dotarciem na szczyt poczuliście, że ziemia zaczyna się trząść. Wulkan, który był uśpiony przez ponad 200 lat, właśnie wybuchł!

Musicie natychmiast zmienić plany i jak najszybciej zacząć ucieczkę przed śmiercionośnymi strumieniami gorącej lawy. Czy uda się Wam wszystkim dotrzeć bezpiecznie do wioski, zanim którykolwiek członek eskapady padnie ofiarą lawy albo opadnie z sił? Będziecie potrzebować trochę szczęścia, aby wygrać wyścig z czasem. Najważniejsza będzie jednak współpraca. Bez niej z pewnością nie uda się Wam ujść cało!

7 scenariuszy i 4 poziomy trudności spowodują, że gra w Fudżi za każdym razem przysporzy wam mnóstwo emocji

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.