Skip to main content

Nowości od REBEL.pl – Informacja Prasowa

Wydawnictwo REBEL.pl postanowiło podzielić się nowościami :)

Pora Liczyć

Nauka przez zabawę!

Pora liczyć to sposób na lekką i szybką zabawę, rozwijającą u dzieci umiejętność liczenia w pamięci. Na stole będziemy wykładali 9 lub 16 kart z owocami i warzywami, a zadaniem uczestników będzie jak najszybsze nazwanie tego, które najczęściej się powtarza. W ten sposób trenujemy nie tylko dodawanie, ale też przeszukiwanie pola widzenia.

Grę cechują proste zasady i przyjemna dla oka szata graficzna, dzięki którym łatwiej zachęcić najmłodszych do zabawy. Dynamiczna rozgrywka sprawia, że zabawa z Pora liczyć jest szybka i niezobowiązująca. Dodatkowo mamy możliwość dopasowania poziomu trudności do potrzeb i możliwości dziecka.

Planowana premiera: 4 marca 2019

Strona produktu: https://www.wydawnictworebel.pl/games/pora-liczyc-965.html
Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 15 minut
Kategoria: rodzinne, dla dzieci, edukacyjne
Mechanika: liczenie, szacowanie, przeszukiwanie pola uwagi

Elementy:

  • 50 dwustronnych kart
  • instrukcja
  • strzałka do zadań specjalnych

Arboteum

Stwórz najpiękniejszy ogród botaniczny!

Przepięknie zilustrowana gra, polegająca na mądrym zarządzaniu ręką i wykładaniu kart w taki sposób, by uzyskać jak najkorzystniejsze wyniki punktowe. Każdy z graczy będzie tworzył własne Arboretum – ogród drzewny, który musi spełniać określone wymagania, by pod koniec gry przynieść nam owoce w postaci punktów zwycięstwa.

Mimo niepozornej objętości, Arboretum jest grą wielu możliwości – podczas zabawy musimy zwracać uwagę nie tylko na to, co dzieje się na stole (w obszarze naszym oraz przeciwników), ale również na karty, które zostawiamy sobie na ręce. System gry wymusza w nas czujność i mądre planowanie swoich ruchów.

Planowana premiera: marzec 2019

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 30 minut
Kategoria: familijne, karciane
Mechanika
: zbieranie zestawów, planowanie przestrzenne, zarządzanie ręką

Elementy:

  • 80 kart drzew
  • instrukcja

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.