Skip to main content

Triang Wars – Informacja prasowa

Wydawnictwo Ducks Games przesłało mi informację prasową, a że projekt wydaje się ciekawy, to nie widzę powodu, czemu miałbym się z tym nie dzielić :). Warto nadmienić, że zdjęcia pochodzą z prototypów, więc na razie względy estetyczne nie powinny być najważniejsze.

Wojna … wojna nigdy się nie zmienia…
a może jednak?

 • Zamień hexy na trójkąty i graj w dwa tryby rozgrywki: do 3 i do 8 graczy. Magnetyczne żetony, które zawsze pozostają na swoim miejscu.
 • Dynamiczne starcia wielkich armii, słynnych pojazdów i wyspecjalizowanych klas żołnierzy.
 • 3 armie, 7 rodzajów jednostek.
 • Proste zasady, mnogość opcji, niepowtarzalne i pasjonujące potyczki.

Planuj, Walcz, Zdobywaj!

TRIANG WARS już w lutym na Wspieram.to. Rozwijajmy ten projekt razem ?

Szczegóły dotyczące gry:

 1. Gra bitewna luźno osadzona w realiach IIWŚ
 2. Nowy innowacyjny świat trójkątów, który będzie wymagał innego niż zwykle podejścia do gier!
 3. Magnetyczna plansza, nic się nie przestawi, nic się nie przesunie, gdy naprawdę tego nie chcesz.
 4. Dwa tryby rozgrywki:
  1. tryb Dowódcy: dla 2 do 3 graczy, wcielasz się w rolę Generała i masz kontrolę nad całym swoim wojskiem prowadząc armię do zwycięstwa.
  2. tryb Szeregowca: dla 4 do 8 graczy, jesteś zwykłym żołnierzem i razem ze swoimi kompanami zdobywacie indywidualnie punkty, działając na rzecz wspólnego zwycięstwa.
 5. Rozgrywka składa się z 3 faz
  1. rekrutacja: Wyszkol i rekrutuj jednostki na pole bitwy. Do dyspozycji masz: czołg, samolot, wóz bojowy a także piechotę: snajpera, gunnera, bombera i medyka. Każda jednostka cechuję się innymi umiejętnościami, statystykami i unikatowymi zdolnościami specjalnymi.
  2. ruch: Rusz na pole bitwy by zdobyć cele, zagarnij teren i go ufortyfikuj by utrudnić przeciwnikowi dotarcie do Ciebie. Napraw uszkodzone pojazdy, ulecz rannych, wsadź piechotę do wozu bojowego by szybciej dotrzeć na front i trzymaj się poza zasięgiem przeciwnika!
  3. atak: Atakuj przeciwnika korzystając z 2 rodzajów ataku: słabszy, łatwiejszy do wykonania i silny, trudniejszy. Odległość + umiejętności jednostki + statystyki jednostki + rzut 2 kośćmi to składniki na skuteczny atak, po którym przeciwnik nie będzie w stanie skontrować.
  4. Ataki specjalne:

W decydującym momencie rzuć do walki katiusze, przeprowadź nalot dywanowy lub wystrzel rakietę V2.

 1. Różne drogi do zwycięstwa wymagające odmiennej strategii.
 2. Trudne decyzje, zacięta i emocjonująca walka, wsparcie i zdrada sojuszników to wszystko znajdziesz w TRIANG WARS w nowym innowacyjnym świecie trójkątów, który będzie wymagał innego niż zwykle podejścia do gier!

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.