Skip to main content

Koncept Kids: Zwierzaki – Informacja prasowa od wydawnictwa REBEL.pl

Wydawnictwo REBEL.pl zapowiada wydanie nowej gry z serii Koncept. Tym razem najnowsza odsłona jest skierowana do młodszych planszomaniaków.

Kto zgadnie, co to za zwierzę?
Oparta na współpracy gra skojarzeniowa, która stanowi świetne wprowadzenie do kalamburów dla najmłodszych. Podczas zabawy na środku stołu wykładamy planszę z symbolami. Najstarszy gracz umieszcza przed sobą podstawkę, na którą kładziemy kartę z hasłem – w taki sposób, aby zwierzę na niej narysowane było widoczne dla pozostałych uczestników. Ich zadaniem jest umieszczanie na planszy plastikowych ramek, zaznaczając grafiki-podpowiedzi dla zgadującego.

Gra oferuje dużą dowolność działań (grupa może wymyślać podpowiedzi wspólnie, aktywnie pomagając najmłodszym uczestnikom zabawy). Rozgrywkę możemy skalować modyfikując ją i utrudniając według zasad opisanych w instrukcji lub własnych pomysłów.

Przewidywana data premiery: 5 listopada 2018
Strona produktu: www.rebel.pl/go/KKzwierzaki
Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 4-12
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 30 minut
Kategoria: familijne, dla dzieci
Mechanika: dedukcja, skojarzenia
Wymiar pudełka: 278 x 278 x 50 mm
Elementy:
plansza
110 kart
16 plastikowych ramek
plastikowa podstawka
skrócony opis zasad
instrukcja

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.