Skip to main content

K2: Lhotse – Informacja prasowa od wydawnictwa REBEL.pl

Wydawnictwo REBEL.pl zapowiada premierę nowego dodatku do gry K2.

Lhotse. Z języka tybetańskiego: “południowy szczyt”. Czwarta co do wielkości góra świata, położona na południe od Mount Everest, stanowi część tego samego masywu. Swoją nazwę zawdzięcza osobie Charlesa Howarda-Buryego – kapitana pierwszej brytyjskiej ekspedycji w te niezbadane rejony świata.

Lhotse stanowi rozszerzenie gry K2, w której zadaniem graczy jest na tyle sprawnie pokierowanie zespołem dwóch himalaistów, by wspięli się jak najbliżej szczytu. W skład dodatku wchodzi alternatywna, dwustronna plansza oraz nowe kafle pogody. Dodatek wprowadza również zupełnie nową mechanikę – żetony liny poręczowej, które pozwalają na ustalanie własnych szlaków. Posiadając rozszerzenie K2: Lhotse można rozegrać dwa różne scenariusze, korzystając z obustronnej planszy.

Data premiery: 25 października 2018

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1-5
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 60 minut
Kategoria: familijne
Mechanika: zarządzanie ręką, odkrywanie terenu
Wymiar pudełka:

Elementy:
dwustronna plansza
10 kafli pogody
5 par żetonów liny poręczowej
instrukcja

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.