Skip to main content

Fun Facts Friday #21 – Bruno Cathala to Kuba Rozpruwacz?

Dwa lata nie było żadnego fun factu czy innego easter egga. Ale czas jest dobry na to, bo przez najbliższe tygodnie w piątki będą prezentował wewnętrzne żarty i ciekawostki związane z grami oraz osobą Bruna Cathali :). Na początek, przez kilka cykli tej serii będzie o grach, w których ten autor występuje we własnej osobie!


W grze Mr. Jack i Mr. Jack Pocket jeden z autorów gry – Bruno Cathala – został sportretowany jako William Gull. Co ciekawe, spekulowało się, że ten wybitny psychiatra zna tożsamość Kuby Rozpruwacza lub sam jest tym mordercą. Właściwie każda postać w tej grze nawiązuje do historii seryjnego zabójcy z Whitechapel (poza Sherlockiem Holmesem i Johnem Watsonem, z oczywistych powodów). W 2016 roku została wydana nowa wersja Mr. Jacka, w której William Gull został adekwatnie postarzony. Poza Brunem sportretowany został współautor Ludovic Maublanc jako Jeremy Bert, który również powraca w nowej edycji Mr. Jacka i Mr. Jack Pocket. Natomiast w dodatku doszli: prezes wydawnictwa Hurrican Yves Menu jako Joseph Lane oraz współautor gier Animalia i Jamaica Malcolm Braff jako John Pizer – co ciekawe ta dwójka jest od razu w Mr. Jack Pocket  (dodatek do nowej edycji Mr. Jacka jeszcze nie wyszedł).

Poza tym w promce Mr. Jack Pocket: Goodies pojawia się nowa postać – James Maybrick – to hiszpański projektant planszówek Oriol Comas i Coma

 

William Gull w Mr. Jack
Jeremy Bert w Mr. Jack
William Gull i Jeremy Bart w Mr. Jack Pocket
Joseph Lane i John Pizer w Mr. Jack Pocket
Mr. Jack (wersja z 2016). Dolny rząd, druga postać pod lewej – William Gull. Pierwszy rząd, pierwsza postać po lewej – Jeremy Bert

 

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.