Skip to main content

Kwiatki – Informacja prasowa od wydawnictwa REBEL.pl

O grze Kwiatki wspominałem trochę w relacji z zeszłorocznej jesiennej edycji Festiwalu GRAMY!. Gra ciekawa, prosta i przyjemna, więc śledziłem kiedy się pojawi. I oto nastał ten dzień, to dzisiaj. A oto informacja prasowa od wydawnictwa:

Dbaj o kwiaty i stwórz własny, niepowtarzalny bukiet!
Czyż ogrody nie są cudowne? Tulipany, groszki, irysy i róże zachwycają dorodnymi pąkami i niesamowitymi kolorami… Jeśli chcesz się przekonać, czy i Ty potrafisz uprawiać tak pięknie i bujne rośliny, zaproś bliską Ci osobę do rozgrywki!

“Kwiatki” to dwuosobowa gra karciana, w której uczestnicy będą się starali stworzyć jak najpiękniejszy bukiet z samodzielnie uprawianych kwiatów.

Korzystając z dostępnych akcji, będziecie mogli sadzić rośliny, dbając, by urosły jak największe, a następnie ścinać je i dodawać do własnych zbiorów. Aby wygrać, nie trzeba mieć dobrej ręki do kwiatów – wystarczy umiejętne planowanie i odrobina szczęścia!

Pomysł na grę “Kwiatki” zrodził się na Laboratorium Gier – warsztatach dla twórców gier organizowanych przez Rebelatorium. Autorzy otrzymali wyróżnienie za bardzo dobre dopasowanie mechaniki do tematu oraz za eleganckie zasady gry.

strona produktu: www.rebel.pl/go/kwiatki

podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2d
Wiek graczy: od 8 lat
Czas gry: 20 minut
Kategoria: gra rodzinna, gra dla par
Mechaniki: dociąganie kart, zbieranie zestawów
Wymiar pudełka: 20 x 20 x 5,7 cm
elementy:
54 karty kwiatów
karta punktacji
4 płytki donic
6 znaczników akcji
instrukcja

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.