Skip to main content

Erin – Informacja prasowa od wydawnictwa Octopus Games

Na Wspieram.to Octopus Games – siostrzane wydawnictwo Tailor Games, które będzie wprowadzać na nas rynek ciężkie tytuły dla bardziej wymagających graczy – zbiera fundusze na wydanie gry Erin, będącą polską wersją The Arrival, tytułu spod ręki Martina Wallace’a. Oto parę słów, jakie wydawnictwo ma do przekazania:

Okrutni i legendarni Fomori władają Erin, zieloną wysp. Rdzenni mieszkańcy popadli w niewolę i żyją pod jarzmem króla Balora, który sprawuje rządy żelaznej pięści ze złowrogiej wyspy na północy. Wyspa niegdyś tętniąca życiem usiana jest ruinami wymarłych wiosek i miast. Cztery potężne plemiona przybywają na wyspę by walczyć o swoje miejsce. Lecz ta walka przyzywa Fomori…

Każdy z gracz wciela się w rolę wodza plemienia. Każdy z nich będzie próbował podbić jak największą część mitycznej wyspy Erin, pokonać demonicznych Fomori i przeszkodzić reszcie plemion w ekspansji. Stoją jednak przed dylematem. Czy chcą szybko się rozprzestrzenić, ale wzmocnić siłę Fomori? Czy może przyjmą łagodniejszą drogę, trzymając straszliwych Fomori z daleka?
Podczas gry plemiona będą zdobywać sławę jak również będą poddawać się spaczeniu, nie wiedząc która wartość okaże się najważniejsza na koniec gry. Jeżeli spaczenie będzie odpowiednio wysokie, to gra skończy się wcześniej. W tym wypadku wygra gracz z jego najniższą wartością. W innym wypadku gra kończy się po odpowiedniej liczbie rund, a zwycięzcą zostaje wódz z największą ilością punktów sławy.

Więcej dowiecie się ze strony zbiórki na Wspieram.to:

Kampania trwa do 10.12.2017

Zachęcam również do zajrzenia na profil na Facebooku wydawnictwa

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.