Skip to main content

Harvest Dice – Informacja prasowa od Board&Dice

Wczoraj jakoś ta gra wrzuciła mi się w oczy, głównie przez pionek przypominający świnkę – niestety, to jest exclusive pre-orderowy dla oryginalnego wydawcy, więc polska wersja nie będzie miała tego bonusu :(. Ale i tak poniżej zamieszczam informację prasową, bo może mimo braku tego nieszczególnie ważnego elementu ktoś będzie chciał poznać grę :).

Na GenConie mieliśmy okazję zagrać w wiele nowych jak i nadchodzących tytułów. W gąszczu gier znaleźliśmy tą która nas znienacka zupełnie zaskoczyła!

Harvest Dice to mała, sprytna gra kościana od Grey Fox Games, w którą z przyjemnością zagrają gamerzy jak i rodziny – a przede wszystkim gamerzy z rodzinkami :). Bardzo długo szukaliśmy właśnie takiego ciekawego maleństwa ,które zaskakuje możliwościami wyborów zapakowanymi w przyjemną tematykę i przede wszystkim krótki czas rozgrywki.
W Harvest Dice mamy 6 kości w 3 kolorach reprezentujące 3 typy warzyw, a także świnkę (właśnie trwa konkurs na nadanie jej imienia) którą podczas rozgrywki karmimy (hell yeah!). każdy gracz ma swój ogródek, w którym stara się uprawiać wszystkie rodzaje warzyw by zyskać na koniec jak najwięcej punktów.
Proste? To poczekajcie aż sprytna puzzlowo-optymalizacyjna mechanika z twistem ustalania wartości poszczególnych warzyw rozgrzeje wam umysł!
Nasze wydawcnitwo będzie odpowiedzialne za niemieckie i polskie wydanie gry, a sama gra będzie miała swoja premierę już na Essen 2017. Zatem zapraszamy na nasze stoisko Boadr&Dice 2-B110 ale i również na Grey Fox Games 7-E108!

 

 

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.