Skip to main content

Bruno Cathala Day – Informacja prasowa

Właściwie, że to teraz piszę ten post jest zasługą kilku osób. Wiktor Szafranowicz z Planszówki we dwoje, Piotr Jagielski z Turlnij.pl, Kamil Lazarowicz z Kostki Zostały Rzuczone, Arkadiusz Lewandowski z Kostkarni – oni doradzali mi, dawali motywację, krytykowali pomysły i rzucali dobre idee. Właśnie dlatego uczyniłem ich partnerami akcji. Moja koleżanka Marta i jej znajoma dokonały korekty informacji prasowej oraz przetłumaczenia na angielski. Jacek Owczarz z Digital Eye Studio wykonał logo oraz inne materiały graficzne. Naprawdę wam dziękuję, że mnie wspieraliście i mi pomagacie.Ale o co chodzi? Jak pewno wiecie, jestem ogromnym fanem twórczości Bruna Cathali. Według mnie jest dobrym autorem planszówek (nie mówię, że inni to źli, oj nie!), dlatego warto promować jego dzieła. Pragnę tylko jednego, aby 22 listopada – w dniu urodzin Bruna Cathali – gracze z całego świata usiedli do jego tytułów i dobrze się bawili. Na potwierdzenie tego, że gry stworzone przez Cathalę dają sporo radości chciałbym, aby w internecie “szalał” hashtag #BrunoCathalaDay. Dlatego, proszę was, graczy, abyście 22 listopada grali w gry Bruna Cathali, cieszyli się i wrzucali na swoje kanały społecznościowe zdjęcia oraz filmiki z wspomnianym hashtagiem.

O samym pomyśle powiedziałem Brunowi. Stwierdził, że raczej nie będzie to zbyt popularna akcja. Udowodnimy mu, że się myli? Że jednak da się zgromadzić graczy przy tytule jednego autora? Że będzie głośno o tym? Wierzę w was, więc zapraszam do wspólnej zabawy!

Aby uatrakcyjnić nieco cały proces czekania i przygotowania owej akcji, będzie można wziąć udział w konkursie fotograficznym pt. “Mój ci on. Cathala w obiektywie”. Szczegóły tego konkursu ogłoszę niebawem.

Jakby kogoś interesowały materiały promocyjne, to zamieszczam odpowiednie pliki graficzne:

Banner (1950×550 px)

banner_1920x550

Zdjęcie w tle na FB:

fb_background

Banner (1950×550 px), US date format

1920x550-usa

FB background (US date format)

fb-usa

Logo:logo

Również sama informacja prasowa:


BRUNO CATHALA DAY – INFORMACJA PRASOWA

Bruno Cathala to ceniony i uwielbiany przez wielu autor gier planszowych, dlatego warto propagować jego twórczość. Chciałbym, aby w dniu urodzin Bruna Cathali, czyli 22 listopada, gracze z całego świata cieszyli się, grając właśnie w jego planszówki. I to głównie z tego względu organizuję akcję „Bruno Cathala Day”. Poza wspólną zabawą, w Internecie będzie „szalał” odpowiedni hashtag: #BrunoCathalaDay. Chciałbym, aby planszówkowicze umieszczali na swoich kanałach społecznościowych zdjęcia z tym hashtagiem, przy okazji pokazując, jaką radość dają gry tego autora.

Przygotowania i postępy akcji będzie można obserwować na stronie internetowej Okiem PowerMilka oraz na profilu Facebooku.

Zapraszam do wspólnej zabawy!

Rafał Kociniewski,
Blog Okiem PowerMilka

Partnerzy akcji:

Kostkarnia

kostkarnia

Kostki zostały rzucone

kostki-zostaly-rzucone

Planszówki we dwoje

planszowki-we-dwoje

Turlnij!

turlnij

 


In English:

I’m Rafał Kociniewski and I run the blog “Okiem PowerMilka” (“In the eyes of the PowerMilk”). I’m a big fan of Bruno Cathala’s works, and because of that I plan the action called “Bruno Cathala Day” to bind board game players together around this author’s games. Could you support this initiative? I would be indebted if you want to help me to promote this event by putting the information about it on your social media profiles. I’ve enclosed more information about the effort in the attachment with the promotional graphics.

Bruno Cathala is famous board games designer and I believe they are worth popularizing. I would like players from all over the world to enjoy playing his board games on his birthday, on the tuesday, 22nd of November. This is the main reason why I’m organizing the event “Bruno Cathala Day”. Besides playing together, in the Internet there will be a hashtag #BrunoCathalaDay. I wish that boardgamers would put photos with the hashstag on their social media profiles to show how much joy games of this author provide.

Preparations and progress of the effort will be available on the website www.powermilk.pl and on Facebook (https://www.facebook.com/OkiemPowerMilka).

I invite to playing together!

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.