Skip to main content

Gra Roku 2016 – Konkurs się właśnie zaczął!

Wybieranie Gry Roku 2016 właśnie się zaczęło. Co to jest? Aby trochę przybliżyć wam temat zamieszczam komunikat organizatora.

Jesteśmy pewni, że tytuł Gra Roku znany jest szerokiej rzeszy planszówkowiczów. Od 2005 roku są nim nagradzane najlepsze gry wydane na polskim rynku. Logo Gra Roku na pudełku jest gwarancją wysokiej jakości i świetnej zabawy. Z roku na rok rośnie liczba wydawanych gier planszowych. Głównym celem konkursu jest wyłonienie spośród nich najlepszych pozycji, aby je promować i w ten sposób stymulować podnoszenie jakości gier, z którymi się spotykamy.

Tytuł Gry Roku ma też ułatwiać niezdecydowanym klientom podjęcie właściwej decyzji, tak aby byli zadowoleni z zakupów. Aby uczynić to jeszcze łatwiejszym, od pewnego czasu przyznawane są dwie nagrody: Gra Roku i Zaawansowana Gra Roku. Dzięki temu świetne, ale duże i wymagające gry nie trafią do osób, które preferują lżejszą rozgrywkę.

W konkursie bierze udział każda nowa, kompletna i samodzielna gra planszowa wydana w języku polskim, która pojawiła się na rynku w ostatnim roku. Wyboru nagrodzonych gier dokonuje Kapituła konkursu składająca się z osób znanych i uznanych w środowisku planszówkowym, wskazanych przez głównego organizatora czyli portal Games Fanatic. Aby uniknąć kontrowersji i stronniczości, z prac Kapituły wykluczone są osoby, które są autorami lub wydawcami konkurujących gier. Skład Kapituły jest jawny i ogłaszany na stronie www konkursu.

Nagrodzone gry są wyłaniane w trzech kolejnych etapach. Do każdego kolejnego etapu przechodzi coraz mniej gier, a co ciekawe, w każdym z nich stosuje się inną metodę głosowania (zostały one dokładnie opisane w regulaminie). Gwarantuje to wykluczenie przypadkowości, dzięki czemu możemy być pewni, że wygrywa gra, która jest tego warta.

Nadszedł dziś czas aby rozpocząć kolejną, dwunastą już, edycję konkursu.

Tytuł Gry Roku 2016 czeka na zwycięzcę.

http://planszowagraroku.pl/

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.