Skip to main content

Fun Facts Friday #014 – Kim jest diuk de Crecy?

Dziedzictwo: Testament diuka de Crecy opowiada fabularnie o rodzinach, którzy dowiedziawszy się o liście zostawionym przez diuka chcą umocnić pozycje swoich rodzin. Widzimy wspomnianego księcia na okładce, kiedy sporządza swoje drzewo genealogiczne. Przyjrzyjcie się jego biurku, a dokładniej tytułom książek: Monastyr (system RPG stworzony przez Portal Games), Robinson Crusoe (również odwołanie do innej gry tegoż wydawnictwa), czy Necronomicon. Niestety, ale czwartą książkę nie umiem odcyfrować.

295x295x70_wieczko

Diuk pojawia się jeszcze w dwóch innych produktach Portalu. Wypraska Tajemniczego Domostwo zawiera pierwsze strony gazet opisujący brutalny mord będący główną osią fabularną gry. Na jednej z nich występuje nazwisko de Crecy. A skoro o gazetach mowa: widzieliście może scenariusz do Robinsona Crusoe zatytułowany Śladami Doktora Livingstone’a? Jest on w formie gazety, i tak, tam też jest ujęty diuk de Crecy.

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.