Skip to main content

Pyrkon – Oczekiwania

Z powodu spotu nie mam zamiaru bojkotować Pyrkonu, z prostych powodów. Pierwszym jest prelekcja, już z Grzesiem wszystko omówiliśmy, przez około godzinę będziemy mówić na temat mechanik podając również ciekawsze przykłady. Pamiętajcie: w piątek o 21:00. Późno, bo Grzegorz musi przetransportować się jakoś do Poznania. Dlatego też liczę na to, że mimo późnej godziny będzie dużo osób chcących posłuchać, co mamy ciekawego do powiedzenia.

Drugim powodem jest fakt, że dostałem akredytację medialną. Tak, też się zdziwiłem, że blog z rocznym stażem dostał akredytację, w momencie gdy na pewno popularniejsze serwisy, blogi, czy może nawet stacje telewizyjne ubiegały się o akredytkę.
A co do samych oczekiwań? Jadę z czwórką znajomych, więc już nie jestem samotnym strzelcem i sam nie muszę ogarnąć tylu rzeczy na raz. Na pewno planujemy zagrać w prototypy gier. Za punkt honoru stawiamy sobie rozegranie partii Pana Lodowego Ogrodu, każdy uznał to za must have (właściwie to must do). Interesuje mnie również Odbudowa Warszawy od Fabryki Gier Historycznych. Mam nadzieję, że Waleczne Piksele będą u Portal Games. Badger’s Nest również zaprosił mnie, bym wypróbował ich prototypy, a będzie to Kroniki Arkasis: Aurora, gra osadzona w autorskim świecie Michała Zaczka, fani post-apokalipsy powinni się zainteresować nową grą Marka Mydla (7 Ronin), która jest zatytułowana Rycerze Pustkowii, zaś wszystkie osoby, które oglądały serię Obcy powinni rozegrać partię Starlight, kooperacyjny horror sci-fi. Nieco więcej o grach u samego wydawcy. Nie grałem w Boże Igrzysko, ale sequel interesuje mnie od momentu wydania, dlatego z chęcią pyknął bym sobie partyjkę Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Oczywiście konwent, to znów spotkania, rozmowy, dyskusje, wymiana zdań i konwersacje na tematy planszowe i okołoplanszowe. Nie wiem na ile mi się uda, ale chciałbym przeprowadzić jeden czy dwa wywiady. REBEL.pl jak zawsze szykuje swoją loterię i inne ciekawe niespodzianki, może wezmę udział, zawsze jedna gra więcej w kolekcji :) Postaram się zrobić obszerną fotorelację i relację. Niedawno zacząłem konwentować, więc szczerze mówiąc nie wiem co mam się spodziewać po największym festiwalu fantastyki w Polsce. Wiem, że Pyrkon to nie tylko gry planszowe, ale inne punkty mnie nie interesują (nie ma na to czasu!). Wątpię, że wśród tylu tysięcy ludzi znajdę kogoś znajomego (poza paczką, która ze mną jedzie), ale byłoby miło!
Również przygotowałem gotówkę, bo kto wie czy nie ogarnie mnie szał zakupów? ;) Nie wiem jakie gry chcę kupić, możliwe, że Slavika, możliwe, że kilka małych tytułów od G3, a może kupię zupełnie nic.
Tradycyjnie podsumuję to prostym zdaniem: dla mnie ten wyjazd to rozrywka, więc liczę na masę radości, śmiechu i dobrej zabawy. A wyjdzie jak wyjdzie.

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.