Skip to main content

Na tropie – Pan Lodowego Ogrodu

Pocztówka nagle awansowała do roli wszechświata. To uwięziony w słojach drewna wieczny gniew i wściekłość. To wyschłe, drewniane gardło, które nie zna krzyku. To jest piekłoJarosław Grzędowicz, Pan Lodowego Ogrodu

Dzień przed pojawieniem się informacji, że powstaje gra planszowa na kanwie powieści Pan Lodowego Ogrodu zacząłem czytać tę książkę. Obecnie jestem w połowie trzeciego tomu (po drodze było kilka innych różnych książek). Nie wiedziałem czego mogę się spodziewać, bo nie znałem uniwersum. Teraz, skoro już orientuję się o co w tej książce chodzi, to wyczekuje tej gry.

Na swojej facebookowej stronie RedImp publikował co jakiś czas namiętnie rysunki koncepcyjne, plany wyglądu Wybrzeża Żagli i ogólne ilustracje. Co raz bardziej mnie to zachęcało do tytułu. Zetknąłem się z grą tego autora, czyli z Enclave. Bardzo piękna oprawa graficzna i dość interesująca mechanika zaintrygowały mnie, mam nadzieję, że Pan Lodowego Ogrodu jest pod tym względem na tym samym poziomie.
W momencie pisana tej informacji dostałem info prasowe od wydawnictwa RedImp. Zatem przytoczę je:
Dla wszystkich fanów twórczości Jarosława Grzędowicza a w szczególności fanów Pana Lodowego Ogrodu oraz fanów gier planszowych mamy bardzo dobrą informację. Pierwszego marca ruszyła akcja zbierania środków w formie przedsprzedaży na wydanie gry planszowej w świecie Midgaardu. Każdy znajdzie w akcji coś dla siebie nawet, jeśli nie grywa w gry planszowe. Autorzy akcji przygotowali dla fanów powieści unikalne opcje do kupienia w postaci dużych map Midgaardu oraz Artbooka wypełnionego klimatycznymi ilustracjami z książkowego świata.
Już dziś możesz stać się częścią wielkiego projektu kupując na akcji wybrany produkt.

W najbliższych dniach zostanie opublikowany film prezentujący grę jak i cele założone przez twórcę.

Zachęcamy także do obejrzenia obecnego filmu wprowadzającego nas do świata Midgaardu:

Klimatyczny filmik z utworem Helvegen zespołu Wardruna robi też swoje. Zajrzałem na stronę projektu i cóż widzę? 23% w 3 dni? To chyba niezły wynik. Na forum gry-planszowe.pl widziałem dużo kontrowersji odnośnie wizualizacji strony. Postanowiłem to sprawdzić. Można wyczytać, że jako naukowcy, którzy wykorzystują niecodzienną fizykę planety Midgaard będziemy walczyli o dominację na Wybrzeżu Żagli. Rzeczywiście informacji o samej mechanice jest bardzo mało, ale obiecany film prezentujący grę powinien to rekompensować. Przybywam na Pyrkon, zatem mam nadzieję, że będę miał okazję również zagrać.Ja wierzę, w ten projekt jako osoba, która lubi tę serię książek oraz gry planszowe.

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.