Skip to main content

Szybki poradnik na Sylwestra

Wyjątkowo w tym roku Sylwester wypada 31 grudnia. To już dziś. Pewno z tej okazji każdy będzie bawił się na jakiejś zabawie. Skoro czytasz ten artykuł, to oznacza, że chcesz grać w gry. I dobrze, ja w zeszłym roku tak spędziłem Sylwestra. Oto szybki poradnik dla tych, co nie mają pomysłu (mam nadzieję, że zdążą do wypożyczalni lub sklepu). Nie będę robił długich opisów. Nie ma rankingu. Lista zawiera gry, które powszechnie są uważane za imprezowe. Poradnik też piszę na spontana, czyli coś, co lubię najbardziej

Milionerzy i bankruci
 
Gra nowego wydawnictwa o wydawaniu pieniędzy. Jednak same wydawanie to mało, nie można mieć ich najmniej. Więcej o grze znajdziecie w recenzji.
Bang!
 Bang1

Zagrałem w tę grę tylko dwa razy. Klimat Dzikiego Zachodu, poszukiwanie bandytów, wieczna strzelanina, ach! Gra dla lubiących Dziki Zachód lub ukryte tożsamości.

Kragmortha
Co prawda napisałem dopiero Pierwszą Krew (recenzja pisze się dla Poltergeista), ale bardzo dużo razy zagrałem w tę gierkę. Bardzo fajna humorystyczna gra, w której trzeba się nieco powygłupiać.
Tak, Mroczny Władco!

Kolejna gra od Black Monk z Rigor Mortisem. Gobliny wracają z nieudanej misji i muszą się wytłumaczyć Mrocznemu Władcy. Tak, Mroczny władco! to tytuł przepełniony blefem, obwinianiem innych i śmiechem. Ja nie raz myślałem, że wypluję sobie płuca.

Munchkin
Skoro mówimy o Black Monk, to nie może zabraknąć Munchkina. Bardzo śmieszna gra parodiująca gry fabularne. Krętactwo, kombinowane i wbijanie noża innym. Ta gra to hit.
Potwory w Tokio
Może ktoś tutaj pamięta stare filmy z Godzillą? W grze wcielamy się potwora walczącego w Tokio z innymi stworami. Naprawdę fajna, dość losowa imprezówka.
Sabotażysta + Rozszerzenie
 

Kolejna gra z ukrytą tożsamością. Bardzo znany hit w Polsce. Wcielamy się rolę krasnoluda, który próbuje dojść do skarbu. Jednak wśród nas jest sabotażysta, który chce mieć skarb tylko dla siebie… Dla mnie powinno się grać tylko z rozszerzeniem ;)

6. bierze!
Kolejna gra od G3, tym razem to bardzo ciekawa gra logiczna. Proste zasady, fajna mechanika i szybka rozgrywka zachęcą znajomych do grania.
Jungle Speed
Nie mogło zabraknąć tego tytułu, Król Imprez. Gra, w której wasza ręka będzie chwytać po totem z prędkością światła, a wasza reakcja będzie mierzona mikrosekundach. Musicie mieć ją na Sylwestra. Bez tej gry każda impreza jest nieudana.
Szeroko pojęta reszta
Na uwagę powinny też zasługiwać te tytuły: Dobble, Carcassone, Uga Buga, Kolejka, Timeline, Fasolki, Avalon (lub Agenci Molocha) i 7 Smoków.
Jeżeli grono jest kameralne i geekowskie, to polecam: Kupcy i Korszarze, Chaos w Starym Świecie, Robinsona Crusoe, Zygmunta Augusta, Neuroshimę Hex! oraz Seasons.

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.