Skip to main content

Rzuć GRAnatem!

Słyszeliście o Poznańskim Festiwalu Gier Planszowych GRAnat? Poproszono mnie, abym objął patronat medialny nad wydarzeniem. Poczytałem o festiwalu i zapowiada się ciekawie. A co o sobie mówią?

II Poznańskim Festiwalem Gier Planszowych Granat, odbędzie się w ramach Targów Modelarstwa i Gier Towarzyskich Hobby 2013 w dniach 19-20 października 2013.
Podobnie jak w zeszłym roku planujemy szereg atrakcji dla naszych gości – bogatą bibliotekę – przeszło 250 tytułów do dyspozycji odwiedzających
– liczne wyzwania – krótkie zadania związane z daną grą, których wykonanie według podanych przez nas założeń jest honorowane nagrodą
– wiele turniejów – 7 Dni Westerplatte, Orientuj się, Trio i inne, oraz Eliminacje do Mistrzostw Polski Wsiąść do Pociągu: Europa
– przestrzeń games roomu podzieloną na dwie części: Strefę dla rekrutów (najmłodszych gości oraz osób, które nie miały wcześniej do czynienia z grami planszowymi) oraz Strefę dla oficerów (graczy, którzy chcą czegoś trudniejszego oraz dla wprawionych w planszowym rzemiośle starych wyjadaczy)
– przeszło 20 wolontariuszy w jasnozielonych koszulkach Fundacji, którzy wyjaśnią zasady gier oraz pomogą wybrać tytuł niezdecydowanym.
– nagrody za zwycięstwa w turniejach i wyzwaniach, którymi rzecz jasna będą gry planszowe
– możliwość wyjścia z fajną grą nawet, gdy nie uda się w nic wygrać – powtórka zeszłorocznych akcji adopcji kostek oraz meepli, z których niektóre niosą ze sobą nagrody.
– więcej szczegółów na stronie wydarzenia http://www.zagrajmy.eu/granat2013/ 

(informacja prasowa)

Zaciekawieni?

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.