Skip to main content

Na tropie – Gamedec

Dzisiaj ma miejsce premiera gry Gamedec. Nowej polskiej gry i pierwszej wydanej przez CDP.pl bazującej na książce Martina Ann (pseudomin Marcina Przybyłka). Tytuł dostałem do recenzji, więc lada dzień będzie “Wyjęte z pudełka” oraz “Pierwsza krew”. Recenzja oczywiście się pojawi też. Ale najpierw parę słów o grze :)

 Dziś premiera Gamedeca – pierwszej gry planszowej wydanej przez CDP.pl., stworzonej przez polskich autorów i w całości wyprodukowanej w Polsce.
Gamedec to przygodowa gra planszowa cechująca się szybką rozgrywką, przejrzystymi zasadami i wykonaniem na światowym poziomie. Osadzona jest w cyberpunkowym świecie wykreowanym przez Martina Ann w cyklu książkowym „Gamedec”.
 
Gracze wcielają się w gamedeców – detektywów działających w wirtualnych światach. Mogą ze sobą konkurować lub kooperować, a ich celem jest wykonywanie przeróżnych zadań i ochrona sieci przed ostatecznym krachem.

 

Spodziewana cena detaliczna gry to 179,99 zł. Lista sklepów, w których można nabyć grę planszową Gamedec znajduje się na oficjalnej stronie gry: http://gamedec.cdp.pl/pomoc. 
(informacja prasowa)

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.