Skip to main content

Wyjęte z pudełka: Zombiaki – Wydanie jubileuszowe

Nikt już nie ma raka ani przeziębienia. Jedynym problemem są żywe trupy.
Mira Grant, Przegląd Końca Świata: Feed

Bez żadnych ceregieli przejdźmy do opisu. ;) Pudełko od nowych Zombiaków jest duże, wymiarowo jest takie same jak Konwój, czy Avalon: Rycerze króla Artura. Okładka przedstawia zombie ubranego w katanę, który wygląda jakby szedł na koncert, a nie na żer. W tle widać jakieś miasto, najpewniej śląskie, bo widoczny jest szyb węglowy (może Gliwice? :D) i zachodzące słońce. Po okładce wydaje się, że Portal Games odeszło od klimatu horroru klasy B, który był w Zombiaki II: Atak na Moskwę (w pierwszą część tej serii nie grałem). Duże pudełko zdecydowanie na plus. Nie mamy tutaj do czynienia z małym rozwalającym się opakowaniem, ale solidnym produktem.

 

 

W środku mamy grubą, dwudziestoczterostronicową instrukcję w formie książeczki, podobnej do tej z Konwoju. To mnie zadziwiło, bo z czego co pamiętam, to Zombiaki są prostą gierką i nie wymagały sporego opisu zasad. Być może zawarli wszystkie przypadki szczególne? Nie wiem, jak będę recenzował, to się dowiem. W dodatku znajduje się mała wypraska z żetonami ran (tak sądzę, że to jest to), która posiada ślad po ugryzieniu. Z jednej strony jest czerwona i są teksty popierające zombie, zaś z drugiej na niebieskim tle są pogróżki ludzi.

Oczywiście w opakowaniu znajdziemy talię ludzi i zombiaków, czyli całe sedno zabawy. Ekipę Portalu humor nie opuścił, ponieważ na każdej karcie mamy znów tekst fabularny (chociaż na moje te z II edycji były lepsze). Graficznie jest też ciekawe. W pudełku mamy miejsca na talię ludzi i zombiaków, więc karty nam się nie pomieszają. Dodatkowo jest jeszcze dużo miejsca, zatem spokojnie można koszulkować karty, bez obawy że coś się nie zmieści.

Zombiaki: Wydanie jubileuszowe wydaje się być solidnym produktem, przynajmniej pod względem szaty graficznej, jakości i trwałości wykonania. Jak się w to gra napiszę niebawem :)

Grę przekazało wydawnictwo Portal Games
Informacje o grze
Tytuł: Zombiaki: Wydanie jubileuszowe
Projektant: Ignacy Trzewiczek
Oprawa graficzna: Mateusz Bielski
Wydawca: Portal Games
Rok wydania: 2013
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: 8+
Czas rozgrywki: ok. 15 minut

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.