Skip to main content

Miesiąc z Neuroshimą Hex! – Podsumowanie

Minął już cały miesiąc, w którym zamieszczałem recenzje i artykuły związane z Neuroshimą Hex! Minął mi on dość szybko, ale też bardzo intensywnie. Na moje, że wszystkie gry z serii Neuroshima Hex! są dobre. W pewnym momencie Portal Games  stworzył słabszy dodatek jakim jest Duel, ale dalej było tylko lepiej. Taka duża liczba produktów z jeden linii świadczy o tym, że tą grę można na różny sposób rozwijać. Przecież dodatek nie przedłuża żywotności gry, ale zmienia podejście taktyczne i mechaniczne. Na Portalkonie został zaprezentowany nowy army packMephisto. Krążą plotki od jakiegoś czasu, że Michał Oracz pracuje nad kolejnym “dużym” dodatkiem. Wyjdzie edycja 3.0 z nowym designem i zasadami alternatywnymi. Popularne są też hexogłówki. Innym ciekawym pomysłem od strony fanów jest, by stworzyć wersję Big Box, zawierające dotychczas wydane dodatki i podstawkę. Widziałem również amatorsko wykonane szyny do trzymania armii, w których można było tasować żetony i wyciągać je w czasie rozgrywki. Ciekawe akcesorium.Neuroshima Hex! to ważny tytuł w polskich grach planszowych. Pozycja ta zdobyła nie tylko popularność w Polsce, ale też na świecie. Niedługo za Wielką Wodą dzięki wydawnictwu Z-Man Games pojawi się The Dancer. Gra zyskała popularność również na urządzeniach przenośnych. Wszystko to świadczy o wielkiej wadze tego tytułu.

Na pewno nie raz będę wracał jeszcze do Neuroshimy Hex!. Niedługo na urządzeniach mobilnych mają się pojawić nowe armie, nie poznałem jeszcze kampanii Obrona Stonekill, mam dostęp do Doomsday Machine, armii dodawanej jako promo do pierwszego wydania gry. Szykuję się też na Mephisto. Do samego świata Neuroshimy wrócę też recenzując Konwój oraz serię 51. stan. Muszę także podziękować wam, Czytelnikom, za to że byliście ze mną i czytaliście moje wpisy związane z Neuroshimą Hex!.

Aby przedłużyć nieco radość z obcowania z Neuroshimą Hex! wydawnictwo Portal Games przekazało grę na konkurs. Tak, tak. Szczegóły tego konkursu za tydzień – w poniedziałek, 8 lipca. Muszę nieco odsapnąć :)

PowerMilk

Swoją przygodę z planszówkami zacząłem od Jungle Speed, Spadamy! i podobnych gier każualowych. Im więcej zagłębiałem się w gry planszowe, tym bardziej byłem nimi zainteresowany. Poza tym lubię musicale (ale ciężka muzyka rockowa też mi nie obca), seriale i filmy.